2. V osím hniždě

Autor: Milan Rousek | 13.8.2019 o 23:18 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  54x

Cesta byla rychlá, pohodlná a plná očekávání. Vymýšlel jsem si jméno a postavení osoby, kterou si zahrám. I tohle konto jsem založil pod pseudonymem. Jistě chápete, to se můžu rovnou sám.

Celkem rychle jsem se dostal k sekretariátu ředitele bytového podniku. Za doprovodu asistentky jsem vcházel do kanceláře ředitele. Tam jsem po výměně pozdravu vedl tenhle rozhovor:

 

JÁ:  ,,Chcem požiadať o pridelenie nájemného bytu.“ Když se na mne podíval, s plnou vážností jsem dopověděl: ,,Môže byť aj po neplatičovi.“

ŘEDITEL: Neváhal a ukázal prstem na židli: ,,Sadnite si. Nie každý chce byt po neplatičovi a my máme veľa takýchs bytov, kde nájomcovia sú neschopní platby nájomného.“

JÁ: Prečo nie každý chce byt po neplatičovi?“

ŘEDITEL: Zvyknú s tým byť ťažkosti. Je to zdlhavý proces.

JÁ:  A jako mám postupovať ak chcem takýto byt získať?

ŘEDITEL: Najskôr si podáte žiadosť o pridelenie nájomného bytu, v ktorej uvediete veľkosť bytu a počet osôb. Najlepšie by bolo ak už budete presne vedieť, o ktorý konkrétny byt máte záujem.

JÁ: Máte zoznam neplatičov, z ktorého by som si vybral?

ŘEDITEL: Máme, ale nemôžeme ho nikomu poskytnúť kvôli ochrane osobných údajov. V tomto Vám poradím. Kontaktujte neoficiálne domovníkov.  Tí majú prehľad o obyvateľoch paneláku. Niektorí Vás môžu nasmerovať k bytu. Je to aj v ich záujme aby dlh zmizol.

JÁ: Čo nasleduje po podaní žiadosti?

ŘEDITEL: Zasadne predstavenstvo a keď rozhodne, že Vám byt pridelíme budete o tom vyrozumený. Potom podpíšete nájomnú zmluvu k pridelenému bytu.

JÁ: A keď ho chcem kúpiť?

ŘEDITEL: Potom postačí si podať už ako nájomca žiadosť o prevod bytu do osobného vlastníctva. Uhradíte príslušné poplatky za prevod, my to celé vybavíme a byt je Váš.

JÁ: To je také jednoduché.

ŘEDITEL: Musím Vás ešte upozorniť na jednu vec.

JÁ: Na akú vec?

ŘEDITEL: My nerobíme problémy a pridelíme Vami vybratý byt. Ani prevod do osobného vlastníctva nie je problém. Problém býva s tými čo v ňom bývajú. Dostať ich z bytu bude vo Vašej réžii a nezvyknú ho opustiť dobrovoľne.

JÁ: A ako ich môžem dostať z toho bytu von?

ŘEDITEL: Ako to urobíte do toho my nezasahujeme. Môžete podať žalobu na súd, no trvá to dlho. Alebo si môžete zaobstarať pomoc a uroniť to rýchlejšie. Chápete?

JÁ: Chápem všetkému čo hovoríte. A čo v prípade ak zlyhá i táto pomoc?

ŘEDITEL: Tak prídete za nami a my Vám poradíme i s týmto.

JÁ: A čo ma to bude stáť?

ŘEDITEL: To sa už potom dohodneme podľa zložitosti situácie.

JÁ: Nechám si prejsť hlavou informácie, ktoré ste mi poskytli a rozhodnem sa. Len či nebude ťažké nájsť nejakého neplatiča.

ŘEDITEL: Ak sa rozhodnetepozitívne, som tu. Stále sa objaví niekto komu u nás vznikne dlh.

 

Po rozloučení jsem odešel s myšlenkami zabývajicími se otázkou, jak je to možné, že v jednaadvacátém století dopustíme tohle. Praktiky z pravěku kdy pračlověk násilím přinutil druhého opustit jeskyni a sám se tam pak nastěhovat. A jestli jsem si rozhovor zaznamenal a mám ho na USB? Možná že ne. Ale možná že jo.

            Můj kamarád mi zařídil schůzku s prý důležitým člověkem na téma ,,Dluh je dluh aneb dluh není dluhem.“ Bylo to tak záhadné téma, že nešlo říci ne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Otázky o Threeme a Kočnerovi, na ktoré odpovedá Adam Valček (video)

Reportér denníka SME hovoí o Threeme aj o Kočnerovi.

Komentár šéfredaktorky

Nemôžu zo seba vyvrátiť Kočnera ako pokazené jedlo

Kočner nie je fikcia, nie je vymyslená Marvelovská figúrka.


Už ste čítali?